ChildCare Element co to jest

ChildCare Element co to jest

W tym artykule wspólnie omówimy zwrot kosztów opieki nad dzieckiem, nazywany ChildCare Element, WTC. Zasiłek ten jest częścią zasiłku Working Tax Credit i przeznaczony on jest dla rodzin z dziećmi którzy korzystają z profesjonalnej pomocy na terenie Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej oraz Walii. Bardzo ważna jest informacja, że o ten zasiłek możemy ubiegać się tylko wtedy gdy korzystamy z usług wyspecjalizowanych osób bądź instytucji. Mowa tu oczywiście o przedszkolach oraz o wyspecjalizowanych opiekunkach do dzieci.

Zasiłek ten przysługuje osobom które korzystają z wyżej wymienionych instytucji, a także które pracują przynajmniej 16 godzin tygodniowo – dotyczy to każdego z małżonków, chyba że z powodów zdrowotnych jedno z nich lub obaj nie mogą podjąć pracy.

Wysokość zasiłku ChildCare, czyli dofinansowanie do przedszkola w UK.

Jeżeli chodzi o wartość zasiłku jest ona łatwa do obliczenia i nie ma tutaj zbyt wiele kryteriów do spełnienia. Maksymalna kwota jaką możemy otrzymać to 140 GBP na jedno dziecko, lub 240 GBP w przypadku posiadania jednego lub więcej dzieci. Jednocześnie wysokość zasiłku może wynosić maksymalnie 70% wydatków poniesionych przez rodziców.

Jeżeli więc nasze wydatki wynoszą 100 GBP, wtedy możemy otrzymać 70 GBP zasiłku (70% wydatków)

W przypadku gdy wydamy na przykład 400 GBP, wtedy możemy dostać aż 140 GBP, ale będzie to jedynie 35% poniesionych przez nas kosztów.

Pamiętajmy jednak że dokładna wartość zasiłku jest wyliczana także na podstawie dochodów rodziców.

Jak aplikować o dodatek ChildCare

Aplikowanie o ten zasiłek jest bardzo proste. Jak wspomnieliśmy na początku, jest on częścią zasiłku Working Tax, więc jeżeli już go pobieramy to wystarczy zadzwonić do Tax Credit Helpline i zgłosić tam chęć pobierania ChildCare Element. Podczas rozmowy będziemy musieli podać pracownikowi numer ( Registration Nubmer ) pod jakim zostało zarejestrowane przedszkole lub pracująca u nas opiekunka. Jeżeli jednak nie pobieramy zasiłku Working Tax, to musimy na początku aplikować o niego, a dopiero później o ChlidCare.
Przeczytaj jak aplikować o Working Tax

Należy także pamiętać aby na bieżąco informować urząd o wszelkich zmianach w naszej sytuacji materialnej. Jeżeli zaczniemy zarabiać więcej to kwota zasiłku zostanie obniżona, a jeżeli nasza pensja zmaleje to możemy liczyć na zwiększenie zasiłku.