Co zabrać do Anglii

walizak1Często wyjeżdżając do Anglii myślimy o tym czy znajdziemy pracę, gdzie będziemy mieszkać czy też zastanawiamy się ile będziemy potrzebować pieniędzy na początek. Jednak mało kto zastanawia się co tak naprawdę będzie nam potrzebne w UK, przez co po dotarciu na miejsce dochodzi do różnych śmiesznych lub irytujących sytuacji. Dlatego właśnie korzystając z mojego wieloletniego doświadczenia kilku lat emigracji, częstych przeprowadzek i zmian w swoim życiu o 180 stopni postanowiłem przygotować dla Ciebie listę niezbędnych rzeczy które należy zabrać do UK. Zapraszam do lektury!

Co zabrać do Anglii

  1. Przedłużacz. Ha, pewnie wyda Ci się to dziwne. Przedłużacz? No bez żartów! Jednak wbrew pozorom jest to strategiczna rzecz, która znacznie ułatwi Ci życie w Anglii. Jak zapewne wiesz, w Anglii są inne gniazdka elektryczne do których musimy kupić specjalną przejściówkę (adapter). Jeżeli więc będziesz chciał naładować komputer potrzebujesz adaptera. Jeżeli telefonu to tak samo. Jeżeli używasz elektrycznej szczoteczki do zębów, suszarki czy żelazka to będziesz potrzebował jeszcze większej ilości adapterów. Pamiętaj o tym że cena adaptera waha się od 1£ do 2£. Jeżeli więc będziesz potrzebował 5 adapterów z miejsca niepotrzebnie wydasz od 5 do 10 funtów. O wiele łatwiej jest wziąć zatem z Polski przedłużacz i w UK kupić jedynie jeden adapter. Takie rozwiązanie na prawdę może ułatwić pierwsze dni w UK i pomoże uniknąć wielu frustracji.
  2. Dokument tożsamości. Jeden. Wiele osób przyjeżdżając do UK bierze ze sobą dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, kartę NFZ i jeszcze tłumaczy jakieś dokumenty z Polski. Jest to zupełnie niepotrzebne i naraża nas na wiele niebezpieczeństw. Jakie to niebezpieczeństwa na Ciebie czekają? Na samym początku za pewnie będziesz w wynajmowanym pokoju. Nie wiesz kto tam mieszkał wcześniej, może dorobił sobie klucze? Gdyby tak wszedł do pokoju pod Twoją nieobecność i ukradł Ci te wszystkie dokumenty to miałbyś ogromny problem. Nie dość że nie mógłbyś nic załatwić, nie mógłbyś też wrócić do Polski i musiałbyś płacić za wyrobienie nowych dokumentów. Zupełnie niepotrzebne. Do wynajmu mieszkania/pokoju, wyrobienia numeru NIN, otwarcia konta w banku i normalnego życia w UK wystarczy Ci jedynie zwykły polski dowód osobisty. Jeżeli masz prawo jazdy i będziesz zamierzał jeździć samochodem oczywiście weź je ze sobą, ale nic poza tym!
  3. Pieniądze. To ile potrzeba pieniędzy na wyjazd to temat rzeka. Ja uważam że 1000£ na głowę jest optymalne i pozwoli Ci na rozpoczęcie nowego życia bez strachu o jutro.
  4. Plecak. Na początku będziesz miał trochę biegania i załatwiania formalności które będą wymagały od Ciebie noszenia dokumentów. Z plecakiem będzie to na pewno łatwiejsze. Fajnie iść na rozmowę o pracę i nie dawać pracodawcy pogiętego, brudnego CV.
  5. Akcesoria do spania. W UK pokoje do wynajęcia są dość niskiego standardu i zazwyczaj nie ma w nich ani poduszek, ani kołder. A nawet jeśli są, to niech Cię ręka boska broni żeby w nich spać. Kto wie, kto używał tego przed Tobą. O wiele bezpieczniej jest zabrać własną kołdrę i poduszkę lub jeżeli zajmują za dużo miejsca to zabrać jakiś mały śpiwór. Oczywiście te rzeczy możemy kupić też na miejscu.

Skoro już powiedziałem Ci co zabrać ze sobą do Anglii, postanowiłem że powiem Ci także “czego nie brać do Anglii” wraz z uzasadnieniem. Mam nadzieję że ten artykuł również okaże się dla Ciebie pomocny.

Jeżeli uważasz że czegoś brakuje na tej liście, proszę daj mi o tym znać w komentarzu!