Książeczka ciążowa w UK

baby-22079_1280

W tym artykule dowiecie się czym jest książeczka ciążowa zwana też kartą ciążową w Wielkiej Brytanii. Opowiemy Wam tutaj co się w niej znajduje, jak ją odpowiednio prowadzić, oraz jakie korzyści nam daje.

Karta ciąży w UK

Ciąża to dla każdej kobiety niezwykły czas, jednak nie ma co ukrywać jest to także czas pełen stresów, emocji i szalejących hormonów. Pomimo dużej radości, mamy także pełno wątpliwości. Właśnie z tych powodów powstała książeczka ciążowa. Karta ciążowa, jest to specjalny dokument, w którym na bieżąco są zapisywane wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia kobiety. Ale od początku…

W książeczce ciążowej umieszczamy wszystkie istotne informacje, które mogą okazać się pomocne dla naszej położonej oraz lekarza. Wpisujemy tam swoje dane oraz dane partnera. Podajemy informację o chorobach które przeszliśmy, ale również o takich z którymi aktualnie się zmagamy. Jeżeli to jest nasz drugi poród, to podajemy informację o pierwszym (jak przebiegał, czy były jakieś problemy itp.). Musimy także podać informację o przyjmowanych lekach, alergiach, a nawet o przynależności do konkretnych grup etnicznych, bądź religijnych jeśli ma to jakieś znaczenie dla naszego dziecka lub porodu.

W karcie ciążowej są umieszczane także informacje odnośnie przeprowadzanych badań. Znajdą się tam informacje odnośnie krwi i moczu, ciśnieniu, położeniu dziecka czy badania USG.

W książeczce znajdziemy także mnóstwo praktycznych informacji, na przykład ważne numery telefonów, informacje o szkole rodzenia, a także miejsce gdzie możemy zapisać tematy na które chcielibyśmy porozmawiać z położną, bądź lekarzem.

I również w książce ciążowej znajdziemy nasz plan porodu, ale o tym powiemy więcej w osobnym artykule, ponieważ jest to ważny temat, który chcemy głębiej omówić.

Czytaj dalej o plan porodu w UK.

Zachęcamy Was także do zapoznania się z prawami kobiet w ciąży w Anglii, a także do poczytania o darmowych zajęciach w szkole rodzenia, które są dostępne dla każdej ciężarnej oraz ich partnerów i zaczynają się od około siódmego miesiąca ciąży.