Praca w Leicester

Leicester, jest to miasto w Wielkiej Brytanii, znajdujące się w hrabstwie Leicestershire. Jest to największe miasto regionu East Midlands, a położone jest nad rzeką Soar. Z uwagi na dużą ilość mieszkańców, która w 2016 roku wynosiła już prawie 400 tysięcy osób oraz liczne firmy i przedsiębiorstwa, znalezienie pracy w Leicester jest naprawdę łatwe! Poniżej przedstawiamy Wam listę miejsc, w których możecie szukać pracy.

Praca w gastronomii

Jak w każdym dużym mieście, tak również w Leicester jest pełno restauracji, barów i pubów w których możemy znaleźć zatrudnienie – wszystko zależy od tego co potrafimy i jak dobrze znamy język. W takich lokalach możemy szukać zatrudnienia jako pomoc kuchenna, serwis sprzątający, a jeżeli dobrze znamy język, możemy starać się o pracę jako kelner.

W Leicester nie ma żadnej dominującej kuchni. Znajdziemy tutaj zarówno restauracje irlandzkie, włoskie, hinduskie, pakistańskie, irańskie, a nawet tureckie, tajskie, chińskie i afrykańskie.

Najłatwiejszy sposób na znalezienie pracy w takich miejscach, to wcześniejsze wydrukowanie kilkunastu CV, schowanie ich do przeźroczystych koszulek i po prostu chodzenie od lokalu do lokalu i pytanie o pracę. W tej branży bardzo ważna jest kontaktowość oraz Twoje zachowanie. Dlatego nie bój się wchodzić do lokali i pytać o pracę. Najlepiej robić to w pomiędzy godziną 11, a 13 – w tym czasie ruch w lokalach nie jest jeszcze tak duży, więc menadżer Sali czy kierownik powinien znaleźć dla Ciebie trochę czasu.

Praca w hotelarstwie

W Leicester znajduje się także całkiem spora liczba hoteli. Samych dużych i rozpoznawalnych marek jest blisko 30, a mniejszych hoteli i hosteli jeszcze więcej. W przypadku dużych sieci hoteli jak Mercure, Holiday Inn, Ibis czy Hilton ofert pracy powinniśmy szukać na ich stronach internetowych. W tej branży chodzenie i pytanie o pracę zupełnie się nie sprawdzi – tutaj trzeba przejść oficjalną drogę rekrutacji lub załapać się po znajomości. Inaczej ma się jednak sprawa w przypadku mniejszych i mniej znanych obiektów. Tam możemy spróbować udać się bezpośrednio i już na miejscu rozpytać o jakąś ewentualną pracę. A co możemy robić w takim hotelu? Mamy trochę możliwości…

Każdy hotel posiada kuchnie, więc tutaj również możemy szukać zatrudnienia jako pomoc kuchenna lub kelner. Dodatkowo hotele potrzebują osób do przyjmowania dostaw, a także do utrzymywania porządku – jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

Praca w sklepie

Jak zapewne się domyślasz w mieście jest pełno sklepów, w których również możesz znaleźć zatrudnienie. Najlepiej poszukać polskich sklepów, które niekoniecznie muszą być prowadzone przez Polaka i tam bezpośrednio zapytać się o prace. To co możemy robić w danym sklepie, zależy oczywiście od jego wielkości, ale zazwyczaj są to te same prace czyli obsługa kasy, przyjmowanie i wykładanie towaru oraz sprzątanie.

Praca na produkcji

Leicester jest 10 największym miastem w Anglii, a jednocześnie jest centrum przemysłu całego East Midlands – wyrabia ponad 75% PKB regionu. Nie powinno to nas dziwić skoro w mieście znajdują się takie firmy jak DHL, Wal-Mart, Dunelm Mill, Next czy Shoe Zone & Goldsmiths. Dodatkowo w mieście mieszczą się potężne fabryki Jones & Shipman, Transmon Engineering i Richards Engineering.

Aby znaleźć zatrudnienie w której z wyżej wymienionych firm, trzeba szukać ogłoszeń lub samemu zgłosić się do agencji pośrednictwa pracy i tam pytać o oferty. Tak duże firmy niestety nie przyjmują osób z ulicy.